Gradska džamija u Bihaću

Vlada USK-a pomaže gradnju Gradske džamije u Bihaću. Dana 14.10.2007.godine, odnosno trećeg dana Ramazanskog Bajrama u prisustvu velikog broja vjernika u Bihaću na lokalitetu u blizini OŠ Harmani I, reisu-l-ulema Mustafa ef. Cerić, Hasan ef. Makić, muftija Bihaćki, Hamdija Lipovača, Gradonačelnik Bihaća i Edin Dedić, direktor „Ilma“ d.o.o. položili su kamen temeljac za izgradnju centralne Gradske džamije u Bihaću.

Reis-l-ulema Mustafa ef.Cerić tom prilikom je rekao:« Nadam se da će Bihać do slijedećeg Ramazanskog Bajrama imati centralnu džamiju, a posebno se nadam da će je imati prije Ljubljane, gdje se također gradi džamija. Pozivam sve Krajišnike na jedinstvo i toleranciju , ali i borbu da se pored džamija grade i putevi prema Sarajevu, kako bi ovaj dio BiH bio bliže centru države. « .

Obraćajući se prisutnim vjernicima, Premijer Kantona Šemsudin Dedić, kazao je da je posebno sretan jer pripada generaciji kojoj je pripala uloga da izgradi jedan prepoznatljivi vjerski objekat kao što je centralna Gradska džamija u Bihaću.« Džamije su mjesta našeg okupljanja, našeg jedinstva i one su naš ponos, kako religijski tako i nacionalno jer u njima učimo kako da cijenimo i volimo svakog čovjeka bez obzira na naciju i vjeru. Gradnju ove džamije pomoći će i Vlada Unsko – sanskog kantona i time se uključiti u ovaj veliki projekat za Bihać i kanton.« - kazao je Premijer Dedić .

Edin Dedić, direktor preduzeća „Ilma“ d.o.o. iz Bihaća obećao je da će iz vlastitih sredstava izgraditi minaret buduće džamije bez obzira na projekat i finansijske zahtjeve koje će izgradnja istog iziskivati.